Český diplomat, který se v Indii nakazil covidem, je v nemocnici v Ostravě

foto Zdravotnice na oddělení pro pacienty s těžkým průběhem onemocnění covid-19 - ilustrační foto.

Ostrava - Do Fakultní nemocnice v Ostravě dnes z Polska převezli českého diplomata, který se v Indii nakazil koronavirovou infekcí. V největším zdravotnickém zařízení v regionu podstoupí testy, na jejichž základě lékaři rozhodnou o postupu léčby. Jeho stav je stabilizovaný. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. O převoz se postarali čeští zdravotníci, sdělilo ČTK ministerstvo zahraničí.

Podle mluvčí je muž na Klinice infekčního lékařství a je v izolaci ve speciálním podtlakovém pokoji. "Nyní podstoupí testy a další vyšetření, na základě kterých lékaři rozhodnou o dalším postupu," uvedla Petlachová.

Ministerstvo zahraničí v neděli na twitteru informovalo, že česká ambasáda v Dillí využila polského zvláštního letu k evakuaci jednoho z pracovníků. Důvodem byl jeho zdravotní stav a komplikace spojené s covidem-19. Nejprve byl hospitalizován ve Varšavě a čekalo se, až bude schopný bezpečného převozu do České republiky. Podle dřívějších informací Českého rozhlasu jde o šedesátiletého muže.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď