České dráhy obnoví regionální dopravu ve třech krajích

foto Vlak, rychlík, železniční přejezd - ilustrační foto.

Praha - České dráhy obnoví od příštího týdne část regionální dopravy. Plný provoz by měl začít v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, dopravu v Moravskoslezském kraji doplní tzv. školní vlaky. V ostatních krajích zůstává provoz nadále omezen, informovaly dnes České dráhy. Obnovování dálkové dopravy zatím dráhy neoznámily.

Státní dopravce od začátku října postupně omezoval kvůli vládním omezením a nízké poptávce provoz na regionálních i dálkových tratích. Zrušeny byly desítky spojů. Provoz omezili i ostatní dopravci.

Nyní dopravce reaguje na uvolnění některých vládních zákazů, především na otevření škol. Dráhy se domluvily s Pardubickým a Královéhradeckým krajem na obnovení plného provozu všech regionálních vlaků jezdících výhradně na území těchto krajů, a to od 30. listopadu. V Moravskoslezském kraji budou v pracovní dny doplněny další tzv. školní vlaky, které pojedou nad rámec v současnosti uplatňovaného nedělního provozu.

V ostatních krajích zatím zůstanou platná omezení jako dosud. Týká se to i vlaků mezi jednotlivými kraji, tedy například linky na trati 238 v úseku Hlinsko v Čechách-Havlíčkův Brod, která je na přesahu z Pardubického kraje do Kraje Vysočina.

Dopravci začali rušit spoje kvůli neustále snižující se poptávce, ta během podzimu klesla až na pětinu běžného zájmu. To dopravním firmám způsobuje stamilionové až miliardové ztráty z jízdného.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je sobota 23. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 2°C

Celá předpověď