Ceny za herecký výkon v dabingu letos získali Vaňková a Olšovský

foto Ivana Vaňková (vpravo) a Lumír Olšovský (vlevo) získali 15. září 2018 v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu. Oba dostali cenu za práci na filmu Mary Poppins. Vaňková ocenění získala za roli Mary Poppins, Olšovský za nadabování role kominíka Berta.

Přelouč (Pardubicko) - Ceny Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu dnes v Přelouči převzali Ivana Vaňková a Lumír Olšovský. Oba dostali cenu za práci na filmu Mary Poppins. Vaňková ocenění získala za roli Mary Poppins, Olšovský za nadabování role kominíka Berta. Ceny Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu, které uděluje Herecká asociace, získali Jaroslava Obermaierová a Jiří Krampol.

Fotogalerie

Barbora Hovorková (vlevo), Pavel Dvořák (vpravo) a Guillermo Teillier (není na snímku) získali 15. září 2018 v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka Filipovského za nejlepší zvuk. Ocenění získali za práci na dabingu filmu Mary Poppins.

Za práci na snímku Mary Poppins byli oceněni i další umělci. Součástí slavnostního večera bylo udílení cen v řadě kategorií, například Cenu Františka Filipovského za zvuk dabovaného audiovizuálního díla získal dabing snímku Mary Poppins. Cenu Františka Filipovského za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla získal tým pracující na dabingu opět filmu Mary Poppins. Cenu Františka Filipovského za nejlepší zvuk získali Pavel Dvořák, Guillermo Teillier a Barbora Hovorková opět za stejný film.

Lumír Olšovský získal 15. září 2018 v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu.

Cenu za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby má dabing snímku Koala Johnny: Zrození hrdiny v režii Martina Těšitele. V této kategorii získal za překlad cenu Jakub Švejnar, za dialogy Lubomíra Sonková, za dramaturgii Silvie Šustrová, za text písně Lucia Budická, za zvuk Miloš Sommer a za produkci Zuzana Špeciánová.

Cena Františka Filipovského za dabingové zpracování TV seriálu byla udělena týmu pracující na seriálu Příběh služebnice I. v režii Martina Veldy.

Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let získala letos Linda Křišťálová za roli Naděždy ve snímku Unaveni sluncem v režii Jiřího Kodeše. Cenu Františka Filipovského za dlouhodobou mimořádnou dabingovou tvorbu dostala překladatelka Kateřina Vinšová.

Jaroslava Obermaierová (vlevo) a Jiří Krampol (vpravo) získali 15. září 2018 v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu.

Loni získali Ceny Františka Filipovského za nejlepší výkon v dabingu Martina Hudečková za roli Bridget Jonesové ve filmu Dítě Bridget Jonesové a Jiří Plachý za roli Freda Ballingera ve filmu Mládí. Cenu za celoživotní dabingovou tvorbu dostal loni zvukař Zdeněk Zenger.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995. Ceny mají podle pořadatelů zlepšit kvalitu a prestiž českého dabingu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 25. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď