ČD začnou od úterý znovu prodávat jízdenky ve vlacích

foto Ilustrační foto - Modernizovaný vůz Českých drah (na snímku z 13. září 2017).

Praha - České dráhy od příštího úterý opět začnou prodávat jízdenky ve vlaku, uvedl dnes generální ředitel státního podniku Václav Nebeský. Průvodčí přestali ve vlacích prodávat jízdenky kvůli šíření koronaviru v polovině března. Dopravce vyzývá cestující, aby využívali bezhotovostní platby.

Zastavení prodeje jízdenek ve vlacích mělo zamezit kontaktům mezi cestujícími a vlakovým personálem. Pasažéři si měli jízdenku koupit předem na pokladně nebo elektronicky. Pokud však cestující jízdenku koupenou neměl, průvodčí ho vyzval k nákupu on-line přes e-shop. Opatření však umožňovalo i jízdy bez jízdenek, dopravce totiž nechával cestující dojet i bez jízdenky do jejich cílové stanice. Společnost se v posledních týdnech snažila zásobit personál ochrannými prostředky, včetně roušek, ochranných brýlí a rukavic. Zřejmě i proto znovu umožní prodej ve vlacích. Preferována však bude bezhotovostní platba.

České dráhy kvůli koronaviru už v březnu také výrazně omezily provoz svých dálkových vlaků, nejezdí například expresní linky, pendolina, IC a některé rychlíkové linky. Omezena je doprava také v regionech. Provoz redukovali i ostatní dopravci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď