Budoucnost cestování představí na EXPO 2020 Aerolinky Emirates

foto

Chcete vědět, jak budeme cestovat v příštích několika desetiletích? Na návštěvníky světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji čekají holografická letadla a interaktivní zážitky. Cestování v příštích desetiletích budou zájemci moci prozkoumat v pavilonu dubajské letecké společnosti Emirates, který nabídne pohled do budoucnosti komerčního letectví a umožní jim prostudovat možnosti vědy a techniky v letecké dopravě v příštích 50 letech.

Interaktivní zážitky umožní návštěvníkům experimentovat s pokročilými „draky” letadel, tedy těmi částmi konstrukce letadla, které jsou nutné k uskutečnění letu, dále pak s pohonnými systémy, futuristickými trupy a ultramoderními kompozitními materiály.

"Koncepce, které představujeme, mají za cíl inspirovat a informovat návštěvníky o ohromném pokroku, kterého letecký průmysl dosáhl a který pokračuje," řekl šéf aerolinek šajch Ahmad bin Saíd Maktúm.

Každý příchozí obdrží při vstupu do pavilonu zařízení, které zaznamená všechny jeho zážitky, komunikaci a interakci s jednotlivými instalacemi. Veškerou jeho činnost uloží a poté mu umožní přehrát si vícesmyslový 360stupňový film.

Mezitím animace využívající holografické modely futuristických letadel představí letecký výzkum a vysvětlí, jak a co umožňuje letadlu vzlétnout, zatímco instalace „Cleaner Skies“ (Čistší nebe) upozorní na stěžejní problémy udržitelnosti v souvislosti s růstem počtu cestujících a technologickým pokrokem.

Techničtí fandové mohou vstoupit do laboratoře budoucnosti a zúčastnit se experimentů prováděných robotickými zbraněmi, experimentů s kompozitními materiály, 4D tiskem nebo biomimetikou, která zkoumá systémy živých organismů a poznatky využívá k vývoji technických řešení napodobujících tyto biologické procesy.

Na simulátoru si návštěvníci budou moci navrhnout vlastní letadlo a proletět se v něm. Okamžitou zpětnou vazbu jim v průběhu celého procesu poskytnou velké holografické obrazovky.

Aerolinky Emirates rovněž nabídnou vizualiaci letiště budoucnosti. S jejich pomocí se lidé dozvědí, jak cestování promění inteligentní technologie, biometrie, analýza dat, ale také zjistí inovace v manipulaci se zavazadly nebo inteligentní systémy nakládání s odpady.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 23. března 2023

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď