Brit skočil do vody z rekordních 40 metrů, po dopadu omdlel

foto Extrémní skoky do vody - ilustrační foto.

Londýn - Ve snaze překonat světový rekord ve skoku z vrtulníku se Brit nechal vyhodit z výšky 40 metrů do moře. Po dopadu na vodní hladinu rychlostí 120 kilometrů za hodinu ale na určitou dobu ztratil vědomí a museli ho zachraňovat připravení potápěči. Zda bude jeho akce s ohledem na okolnosti skutečně uznána rekordem, tak není jasné, napsala agentura DPA.

Svědci uvedli, že skok 34letého Johna Breama měl k dokonalosti daleko: ve vzduchu se přetočil a do vody dopadl hlavou dolů. Při cestě do nemocnice, kdy byl už při vědomí, podle britských médií opět mluvil a dokonce vtipkoval.

Bývalý výsadkář, který si říká The Flying Fish (létající ryba), chtěl akcí poblíž ostrůvku Hayling u jihoanglického přístavu Portsmouth vybrat peníze na dobročinné účely. Prostředky mají obdržet váleční veteráni, dosud pro ně vybral kolem 5000 liber (asi 151.000 korun).

V Guinessově knize rekordů je zaznamenáno několik podobně bláznivých akcí, mezi nimi i nejvyšší skok z útesu bez jakýchkoliv pomůcek: Brazilec Laso Schaller v roce 2015 skočil ve Švýcarsku z vodopádu vysokého bezmála 59 metrů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 31. července 2021

Očekáváme v 5:00 18°C

Celá předpověď