Boeing na aerosalonu u Paříže zaostal v objednávkách za Airbusem

foto Letoun Airbus A330 na aerosalonu u Paříže.

Le Bourget (Francie) - Letošní mezinárodní aerosalon u Paříže ovládl evropský výrobce letadel Airbus, který získal více než dvojnásobek zakázek než jeho americký rival Boeing. Podle analytické firmy IBA.iQ společnost Airbus od pondělí do čtvrtka podepsala pevné objednávky a předběžné dohody na 595 letounů, zatímco Boeing na 234 strojů, z toho překvapivá zakázka skupiny IAG je na 200 letadel 737 MAX.

Celkově bylo na francouzském aerosalonu objednáno 938 letadel, což je o něco méně než v posledních dvou letech, ale více než očekávala řada analytiků.

Přestože Airbus v zakázkách vítězí třetí rok po sobě, o největší hit aerosalonu se postaral Boeing zmíněným obchodem s IAG. Evropský výrobce se nicméně dožaduje možnosti o zakázku bojovat.

Představitelé Boeingu už před zahájením aerosalonu avizovali, že mnoho zakázek neočekávají, protože nejpopulárnější letouny firmy 737 MAX jsou kvůli dvěma nehodám odstaveny po celém světě z provozu

Po oficiálním představení nového letounu A321XLR v první den výstavy na něj Airbus získal téměř 240 objednávek. Kromě jiných od společností American Airlines, JetBlue a investiční firmy Indigo Partners, napsal server CNBC.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 20. října 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď