Blíží se malé Volvo EX30

foto Volvo EX30

Automobilka Volvo zveřejnila první obrázek chystaného malého elektrického crossoveru. Model EX30 se stane nejmenším a logicky i nejlevnějším v nabídce vozů původně švédské značky, která je nyní v čínském vlastnictví.

Přestože obrázek zachycuje pouze základní obrysy zadní a boční partie tohoto vozu, auto již je podle informací z tiskové zprávy prakticky plně připravené pro zahájení výroby. Ta bude spuštěna v listopadu. Objednávky dealeři začnou přijímat 7. června, což je den, kdy se také auto plně odhalí a budou také oznámeny jeho technické parametry.

Volvo uvádí, že tímto modelem chce oslovit zákazníky, kteří dosud nikdy její auta nekupovali. Jedná se o mladé lidi, kteří se narodili v posledním desetiletí minulého tisíciletí. Navíc se počítá s tím, že velká část zájemců o něj si je nebude pořizovat do vlastnictví, ale bude si ho pouze pronajímat.

Vůz je zkonstruován na technickém základě platformy SEA, kterou již nyní používá existující Smart#1 a také řada elektromobilů značky Geely Zeekr.

Platforma umožňuje montáž baterie s kapacitou až 68 kWh a výkon vozidla může být ve dvoumotorové konfiguraci dokonce 422 koňských sil.

Nové Volvo EX30 bude mít na evropském trhu kromě zmiňovaného Smartu konkurenci také v podobě Jeepu Aavenger.

Tento model má podle představitelů značky být velmi důležitým faktorem při snaze vyrábět do roku 2025 1,2 miliónu vozidel a z toho polovinu s plně elektrickým pohonem.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď