Pilot bezmotorového letadla, které spadlo u Rokycan na jedoucí auto, zemřel

foto Bezmotorové letadlo 2. srpna 2022 odpoledne spadlo poblíž rokycanského letiště na osobní auto jedoucí po silnici. Pilot zemřel. Větroň zřejmě narazil do auta při přistávání. Na snímku hasiči a policisté zasahují na místě nehody.

Osek (Rokycansko) - Pilot bezmotorového letadla, které dnes odpoledne poblíž rokycanského letiště spadlo na jedoucí vozidlo, zemřel. Uvedla to policie na twitteru. Letoun zřejmě narazil do auta při přistávání. Podle informací ČTK šlo o větroň. Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová uvedla, že posádka osobního automobilu, o kterou letoun zřejmě zavadil, byla bez zranění.

Fotogalerie

"Pilot utrpěl smrtelné zranění. Silnice v místě bude po dobu činnosti složek integrovaného záchranného systému uzavřená," uvedla policie. Podle Svobodové byl pilot mladšího středního věku. "Jeho zranění byla velmi těžká, neslučitelná se životem," uvedla. Na místě byl vrtulník i sanitka.

"Ve voze cestovaly dvě dospělé osoby a dvě děti. Nikdo z nich se nezranil. Alkohol u řidičky byl vyloučen," řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Podle ní si vyšetřování nehody převzali rokycanští kriminalisté. Letadlo podle ní na vozidlo spadlo zezadu.

Letadlo, které má pochroumanou přední část a upadlé zadní křídlo, leží přes celou šířku silnice, zjistila ČTK na místě. Nehoda se stala na kopci. Automobil Škoda Octavia má nabouranou zadní část a rozbité sklo. Místo je opáskované z obou stran a hasičská auta stojí napříč silnice. Silnice druhé třídy z Oseka do Rokycan je nadále uzavřená. Na obou křižovatkách v Rokycanech stojí policejní hlídky a říkají lidem, že je silnice uzavřená a kudy mají místo objet. Fronty aut na silnici nejsou podle zjištění ČTK ani z jedné strany velké.

Nehoda se stala po 16:30. Na místě jsou kromě policie a hasičů také inspektoři z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

V pondělí před polednem se zřítil větroň u letiště na okraji Nového Města nad Metují na Náchodsku. Při pádu zemřela devatenáctiletá žákyně pilotního kurzu. V bezmotorovém letadle byla sama bez instruktora. Podle policie se větroň zřejmě zřítil při přistání.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je neděle 25. září 2022

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď