Babiš a Kulhánek příští týden vystoupí na konferenci Globsec v Bratislavě

foto Ilustrační foto - Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (vlevo) a premiér Andrej Babiš se zdraví na tiskové konferenci 21. dubna 2021 v Praze po uvedení nového ministra do úřadu.

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští týden zúčastní mezinárodní bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě. Předseda vlády vystoupí v úterý, Kulhánek o den později. Materiál k cestě dostane v pondělí vláda.

Úvodní slovo na konferenci v úterý přednese slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, videozdravici pošle papež František a vystoupí také polský prezident Andrzej Duda.

Babiš se zúčastní posledního úterního diskusního panelu společně s protějšky ze Slovenska Eduardem Hegerem a Rakouska Sebastianem Kurzem. Tématem bude ekonomický restart Evropské unie. Na okraj konference se uskuteční samostatné jednání předsedů vlád takzvaného slavkovského formátu, tedy ČR, Slovenska a Rakouska.

Kulhánek ve středu odpoledne vystoupí v panelové diskusi ministrů zemí visegrádské čtyřky (V4 - ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) na téma pohledu střední Evropy na budoucnost Evropské unie.

Konference, která se koná pošestnácté, skončí ve čtvrtek. Kromě vládních představitelů na ní vystoupí například předseda Pirátů Ivan Bartoš, eurokomisařka Věra Jourová, státní tajemnice pro evropské záležitosti Milena Hrdinková, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie ministerstva obrany Jan Havránek nebo ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

33°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 21:00 29°C

Celá předpověď