Aptera má finální parametry, chybějí ale peníze na výrobu

foto PR: Tříkolový elektromobil Aptera

Americký startup Aptera, který vyvinul lehký tříkolový elektromobil, zveřejnil finální parametry první edice produkční verze svého vozu.

Fotogalerie

Tříkolka Aptera Launch Edition má ve svých útrobách zabudovánu baterii, jejíž kapacita umožňuje dojezd do vzdálenosti 643 kilometrů. To také díky nízké hmotnosti a skvělé aerodynamice. Aptera údajně potřebuje na překonání odporu vzduchu pouze čtvrtinu energie v porovnání se současně vyráběnými jinými elektrickými a hybridními automobily.

Další přidanou hodnotou tohoto projektu je integrovaný solární balíček. Díky solárním panelům je možné každý den v průměru vyrobit dostatek elektřiny na ujetí 64 kilometrů.

V důsledku toho by ti, kteří vozidlo používají běžným způsobem obyvatel velkých měst, byli nuceni dobíjet svoji Apteru z veřejné rozvodné elektrické sítě jen přibližně třikrát a rok.

A pokud už k tomu dojde, tak postačí klasická domácí elektrická zásuvka. I z ní lze za hodinu získat do baterií tolik energie, kolik je třeba na ujetí dalších 91 kilometrů.

Auto je schopné vyvinout maximální rychlost přes sto šedesát kilometrů v hodině, zrychlení z 0 na 96 kilometrů v hodině je rovné čtyři sekundy

Vůz je dvoumístný a v kapkovité zádi se nachází velmi prostorný zavazadlový prostor s kapacitou 920 litrů.

Auto je nyní připraveno k zahájení sériové výroby. Ovšem, aby k tomu mohlo dojít, potřebuje společnost získat od investorů 50 milionů dolarů. Dosud přibližně patnáct tisíc dárců poskytli na projekt 85 000 dolarů.

V první fázi je výrobní závod v americkém Carlsbadu schopen v jednosměnném provozu vyrábět 10 000 Apter ročně.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď