Američtí majitelé Manchesteru United zvažují možnost prodeje klubu

foto Ilustrační foto - Fotbalisté Manchesteru United se radují z gólu, 27. října 2022.

Manchester - Fotbalový Manchester United možná v blízké době změní majitele. Klub, který před 17 lety získali američtí vlastníci, v oficiálním prohlášení oznámil, že ve spolupráci s finančními poradci zkoumá možné strategické alternativy včetně případného prodeje, částečného prodeje či nových investic.

Bezprostředně poté, co o možném prodeji informovala stanice Sky News, vyskočily akcie United až o 20 procent, což zvýšilo tržní kapitalizaci klubu až na 2,6 miliardy dolarů. Na svém vrcholu měl klub v roce 2018 na burze hodnotu 4,3 miliardy dolarů.

Fanoušci Manchesteru po změně vlastníka volají už dlouho a rodina Glazerů je terčem kritiky. Klub v posledních pěti letech nezískal žádnou trofej, poslední úspěchy 'Rudí ďáblové' zaznamenal v roce 2017 triumfem v Evropské lize a Ligovém poháru.

"Všechny možnosti budou přezkoumány, abychom zajistili, že budeme našim fanouškům sloužit co nejlépe a že Manchester United naplno využije významné příležitosti růstu, které má klub k dispozici nyní i v budoucnu," uvedli ve společném prohlášení Avram a Joel Glazerovi.

Rodina získala United v roce 2005 za 790 milionů liber a transakce byla od počátku ostře kritizovaná fanoušky. Letos v srpnu projevil podle agentury Reuters zájem o koupi United britský miliardář Jim Ratcliffe.

O možnosti prodeje v poslední době uvažuje i konkurenční Liverpool, jenž má rovněž americké vlastníky. Výkonný ředitel 'Reds' Tom Werner nedávno uvedl, že majitel, společnost Fenway Sports Group, zvažuje své možnosti. "Uvažujeme o prodeji. Ale není pro nás žádný spěch, žádný časový rámec," řekl Werner listu Boston Globe.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 9. prosince 2022

Očekáváme v 17:00 0°C

Celá předpověď