Americké ikony přecházejí na elektrický pohon

foto Dodge Challenger TA.

Již nejspíše za dva roky představí koncern Stellantis, do kterého náleží také tradiční automobilka Dodge, modely Charger a Challenger s čistě elektrickým pohonem.

Vyplývá to z informací portálu Motor1.com. Ten je získal přímo od představitele značky Dodge, který v e-mailu reagoval na dřívější článek tohoto motoristického média. V něm autor napsal, že se do nové generace výše zmíněných vozů vrátí legendární osmiválcový motor HEMI.

¨Tento příběh není pravdivý. HEMI na této platformě končí. Příští generace bude BEV.“ Takto jasně a výstižně bylo světu oznámeno, že jedny z nejoblíbenějších amerických takzvaných „muscle cars“ projdou dramatickou změnou pohonu.

Až dosud odborná veřejnost předpokládala, že prvním modelem automobilky s plně elektrickým pohonem se stane nová generace pick-upu RAM-1500. Je totiž třeba reagovat na konkurenční Ford F-150 Lighting a Chevrolet Silverado EV.

Nyní se zdá, že tento model skutečně přijde, ale nemusí být nutně prvním elektromobilem Dodge.

Zcela jasno o budoucnosti značky Dodge by mělo být již v následujících srpnových týdnech. Automobilka totiž hodlá odtajnit koncept sedanu Charger či kupé Challenger v podobě konceptu. Zřejmě i s dalšími chystanými modely.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď