Airstream připravuje přívěs s elektrickým pohonem

foto eStream Travel Trailer Concept

Na výstavě rekreačních vozidel, která právě probíhá na Floridě, přestavuje společnost Airstream unikátní koncept elektrifikovaného obytného přívěsu. Označení vozidla zní eStream Travel Trailer Concept.

Vlastně se jedná o elektromobil, který má v podlaze zabudovánu baterii s kapacitou až 80 kWh a jeho kola pohánějí dva elektromotory s výkonem 242 koňských sil. Tento pohon vyvinula německá firma ZF.

Smyslem je prodloužit dojezd vozidla, který takovýto přívěs táhne. Během přesunu totiž část s koly roztáčenými elektromotory snižuje zátěž, kterou představuje pro tažné vozidlo. To, pokud se tedy jedná o elektrický vůz, pak může na jedno dobití ujet výrazně větší vzdálenost.

Navíc, po odpojení pak může přívěs sám zajet na místo, kde bude zaparkovaný, což se hodí zejména v stísněných prostorách.

Baterie bude možné dobíjet střídavým i stejnosměrným proudem. Výkony dobíjení zatím výrobce neuvedl. Část potřebné energie navíc do baterie dodají solární panely instalované na střeše Airstreamu. Ty mají výkon 900 Wattů a prý dokáží zajistit výrobu takového množství energie, které umožňují přívěs používat až dva týdny zcela mimo civilizaci.

Autonaelektřinu.cz

 

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď