Při hašení požáru sauny na Českokrumlovsku se zranilo pět hasičů

foto Požár. Ilustrační foto. 

Horní Planá (Českokrumlovsko) - Pět hasičů se dnes večer zranilo při hašení sauny v domě s apartmány v Horní Plané na Českokrumlovsku. V domě jinak v době požáru nikdo nebyl. Hasiči to sdělili na síti X. Podle sdělení generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR na X zdravotníci ošetřili hasiče na místě. Příčiny vzniku požáru hasiči vyšetřují. Výše škod zatím není známa.

Hasiči dostali krátce před 20:45 oznámení o kouři vycházejícím ze sklepa domu v Horní Plané. "V objektu došlo k požáru sauny ve sklepních prostorách," uvedli hasiči.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky, jedna profesionální a tři dobrovolné. Oheň dostali hasiči pod kontrolu zhruba za tři čtvrtě hodiny. "Průzkumnými skupinami bylo ověřeno, že v době požáru se uvnitř objektu nikdo nenacházel," doplnili.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 31.12.2025 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je středa 31. prosince 2025

Očekáváme v 03:00 -3°C

Celá předpověď