SpaceX a EchoStar uzavřely licenční dohodu pro Starlink za 17 miliard dolarů

foto Ilustrační foto - Série satelitů sítě Starlink společnosti SpaceX na noční obloze pozorované z místa poblíž města Florence v americkém Kansasu. Snímek byl pořízen dlouhou expozicí 6. května 2021.

Hawthorne (USA) - Americká společnost SpaceX miliardáře Elona Muska uzavřela se společností EchoStar licenční dohodu v hodnotě přibližně 17 miliard dolarů (353 miliard Kč) na spektrum, které využije k posílení své satelitní sítě Starlink. Informovala o tom agentura Reuters.

Dohoda o licencích EchoStar na spektrum AWS-4 a H-block zahrnuje až 8,5 miliardy dolarů v hotovosti a až 8,5 miliardy dolarů v akciích SpaceX. SpaceX do listopadu 2027 zaplatí přibližně dvě miliardy dolarů na pokrytí úroků z dluhu EchoStar.

SpaceX a EchoStar dále uzavřou dlouhodobou obchodní dohodu, která umožní předplatitelům služby Boost Mobile společnosti EchoStar přístup k službě internetu v mobilu nové generace Starlink Direct to Cell od SpaceX.

Minulý měsíc společnost AT&T oznámila, že zaplatí 23 miliard dolarů za získání licencí na bezdrátové spektrum od EchoStar.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 8.09.2025 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 8. září 2025

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď