Bartoš vítá, že se Pavel chce věnovat strukturálně slabším regionům

foto Setkání zvoleného prezidenta Petra Pavla s ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem. 14. února 2023, Praha.

Praha - Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) vítá, že se zvolený prezident Petr Pavel chce věnovat regionům, které mají strukturální problémy. Prezident může regionům přinést potřebnou pozornost a pomoci přinést řešení pro tamní občany, řekl Bartoš novinářům po schůzce s Pavlem. Zvolený prezident se tento týden chystá na návštěvu Karlovarského kraje. Bartoš novinářům řekl, že s Pavlem mluvil také o otázkách digitalizace.

"Bavili jsme se, jak investovat prostředky a zlepšit kvalitu života ve všech oblastech (těchto regionů)," řekl Bartoš. Česko podle něj v minulosti udělalo chybu, když se soustředilo výhradně na řešení problémů průmyslu ve strukturálně slabších regionech a zanedbalo kvalitu každodenního života tamních obyvatel.

Zájem prezidenta o slabší regiony podle Bartoše může pomoci tomu, aby vzrost zájem o ně a o řešení jejich problémů. "Myslím, že to je významný symbol, že ty kraje nemají být stigmatizovány. Mají mít pozornost, témata je třeba zvedat, a tam je role prezidenta významná," řekl ministr.

Podle něj plánuje výjezdy do regionů také vláda, v současnosti se ale nechystají společné návštěvy i s Pavlem. Bartoš nicméně podotkl, že cesty kabinetu i prezidenta by měly být koordinovány, aby se v krátké době nestřídali všichni vrcholní představitelé státu v jednom kraji.

Na dnešní schůzce mluvil Bartoš s Pavlem také o digitalizaci a o kybernetické bezpečnosti. Hlava státu může mít podle ministra důležitou roli při jednání o spolupráci v kybernetické obraně mezi demokratickými státy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď