Zlato je jistota v nejisté době. Stylová investice s Českou mincovnou

foto

Český lev oslavil v České mincovně pětileté narozeniny. A sama mincovna, z jejíchž útrob již třicet let proudí oběžné mince Čechům do kapes, slaví své kulatiny. Výročí je ale také velmi zavazující. Držet špičkové řemeslné zpracování, předkládat zajímavé a atraktivní designy, mít konkurenceschopnou nabídku a přicházet stále s novými nápady.

Vlajkovou lodí v oblasti investiční nabídky České mincovny jsou zlaté a stříbrné mince Český lev. Světové investiční mince bývají věnovány silným národním symbolům a ani Český lev, který je první ražbou svého druhu určenou pro český trh, není výjimkou.  Česká mincovna jej připravuje každý rok s novým designem.

Lev střeží Svatováclavskou korunu

Při tvorbě designu Českého lva vždy zůstává zachována hlavní myšlenka. Ročníku 2023 na reverzní straně vévodí český lev, letos značná část jeho hlavy, v netradičně realistickém podání, kde střeží Svatováclavskou korunu. Averzní strany pak předkládají lipové ratolesti a orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev. „Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese i jeho nezbytné atributy, státní znak a nominální hodnotu,“ vysvětluje mluvčí České mincovny Lenka Klimentová s tím, že ražbu Českých lvů v roce svého výročí mincovna rozšířila o řadu zajímavostí a novinek.

Speciální ražby: od trpaslíka po obra

Novinkou ročníku 2023 je investiční sada ve speciálním balení, které obsahuje deset identických mincí o hmotnosti jedné desetiny troyské unce ryzího zlata. V momentě, kdy chcete zpeněžit jenom část své investice, můžete balení rozlámat a prodat po kouscích… „Připravujeme pouhých dvě stě sad,“ doplňuje Klimentová a upozorňuje na stejně oblíbené nejmenší balení, které obsahuje pětadvacet identických půlgramových mincí z ryzího zlata.

Zatímco nejmenší mince Český lev má průměr 11 milimetrů, ta největší 165 milimetrů. Mincovna totiž nabízí největší sériově vyrážené zlaté mince v České republice a drží zápis do České knihy rekordů. K výjimečným momentům loňského roku patřila unikátní ražba desetikilogramového Českého lva z ryzího zlata a strhla na sebe velkou vlnu pozornosti. „Kvůli ražbám vysokohmotnostních mincí musela Česká mincovna koupit speciální lis,“ doplňuje šéf marketingu Jaroslav Černý. 

Chytrá investice? Investice do zlata!

Proč je o investiční mince Český lev takový zájem? Nesporná výhoda investičního zlata totiž je nezatížení daní z přidané hodnoty. V nabídce České mincovny najdete několik váhových variant. „To umožní investorovi jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uloží do drahých kovů,“ říká mluvčí mincovny s tím, že ve zlatě je u mince Český lev rozptyl od půl gramu až po desetikilového obra.

Hodnota zlata časem roste

Ne vždy má zájemce o bezpečné uložení úspor celou částku najednou pohromadě. S produktem Zlaté spoření od České mincovny si mohou zájemci prostřednictvím pravidelných měsíčních plateb uchovat hodnotu svých peněz. Díky značnému potenciálu zhodnocení je investiční zlato bez DPH ideálním prostředkem spoření do budoucna. Nejprve si zvolíte formu: buď můžete každý měsíc spořit konkrétní částku, nebo peníze spořit pro koupi konkrétního produktu. „Spořit lze od pětisetkoruny a všechny potřebné informace najdete na webových stránkách mincovny,“ uzavírá Lenka Klimentová.

Založte si Zlaté spoření na www.zlaty-zivot.cz, zadejte akční kód SPORENI500 a získáte od nás 500 korun do začátku. Váš kód je platný do 31. 12. 2023.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď