Objem sázek na fotbalové MS byl v ČR rekordní, přesáhl 3,6 miliardy korun

foto Vlajka na sloupu veřejného osvětlení v oblasti West Bay v katarském Dauhá propaguje mistrovství světa ve fotbale (na snímku z 30. března 2022).

Praha - Objem sázek na fotbalové mistrovství světa dosáhl v Česku rekordních více než 3,6 miliardy korun. Náběry překonaly maximum z loňského mistrovství Evropy, na kterém dosáhly zhruba tři miliardy korun, a jsou o více než miliardu vyšší než na světový šampionát před čtyřmi lety. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří oslovených ČTK.

Tipsport přijal na mistrovství světa, které se konalo v netradičním termínu v Kataru bez české účasti a titul získala Argentina, sázky za 1,9 miliardy korun. Objem ve Fortuně dosáhl skoro 1,4 miliardy korun a u Chance 379 milionů korun. Podle odhadů patří těmto firmám okolo 90 procent trhu kurzových sázek. I společnost SazkaBet uvedla, že celkové tržby překonaly rekordy z loňského mistrovství Evropy, ale podobně jako ostatní společnosti absolutní objem sázek nezveřejňuje.

"Zájem o fotbalový šampionát v nezvyklém předvánočním termínu a v 'nefotbalové' zemi pozitivně překvapil," shrnul Michal Peterka, mluvčí Tipsportu, který na MS přijal šest milionů tiketů. Náběr 1,9 miliardy je u Tipsportu více než dohromady za MS před čtyřmi lety v Rusku (1,043 mld. Kč) a v Brazílii v roce 2014 (600 mil. Kč). Petr Šrain za Fortunu, která měla v roce 2018 náběry něco přes miliardu korun, dodal, že se potvrdilo, že fotbalové MS je "o parník“ před všemi ostatními událostmi a skutečným svátkem jak pro fanoušky, tak i sázkaře.

Například objem sázek při letošním mistrovství světa v hokeji ve Finsku, kde Češi získali v květnu bronz, dosáhl na hokej rekordní více než dvě miliardy korun.

Díky několika selháním favoritů v základních skupinách, včetně prohry nakonec zlaté Argentiny se Saúdskou Arábií, byli bookmakeři podle mluvčí Chance Markéty Světlíkové o něco úspěšnější než sázející. Šrain doplnil, že lidé vyhrávali méně často, ale o poznání vyšší a nezřídka milionové částky. Nejvyšší výhra u Fortuny činí 2,72 milionu korun a padla díky vkladu 80.000 korun v kurzu 34:1 o poločase na otočku Japonska v duelu se Španělskem.

V Tipsportu bylo nejvyšší výhrou na jednom tiketu 4,67 milionu korun, a to za sólo sázku za 777.777 korun v kurzu 6:1 na to, že se Argentina stane mistrem světa. Naopak na tipu Brazílie pohořel sázkař, který vsadil 1,2 milionu korun v kurzu 3,65:1. U Chance bylo nejvyšší vsazenou sumou 326.000 korun na čtvrtfinále Anglie s Francií a výhra na příležitost, že v prvním poločase vyhraje Francie v kurzu 1,02:1 s výherní částkou 332.520 korun.

Finále mezi Argentinou a Francií vytvořilo absolutní rekord Tipsportu v live sázkách na jeden zápas, které dosáhly 46 milionů korun, dosud to bylo kolem 30 milionů. Nejsázenějším zápasem u Fortuny nebylo finále, ale duel Francie s Marokem s téměř 40 miliony korun. Nejvíce peněz sázkaři vyhráli v utkání Anglie s Íránem (7,2 mil. Kč) a nejvíce tratili na postupu Maroka přes Portugalsko.

Nejvíce sázeným zápasem v SazkaBet bylo finále a nejméně sázeným skupinový duel mezi Kanadou a Marokem. "Nejziskovější zápas pro nás bylo utkání mezi Belgií a Marokem, naopak nejvíce prodělečným zápasem bylo čtvrtfinále mezi Anglií a Francií," řekl bookmaker společnosti Aleš Lehovec. Jeden sázející trefil, že Argentina po 1. poločasu povede nad Saúdskou Arábií, ale zápas prohraje. Vsadil 2000 korun a v kurzu 101:1 vyhrál přes 200.000.

U Tipsportu byl i jeden sportovně-politický tiket za 150.000 na titul Argentiny a že se a Andrej Babiš stane českým prezidentem. Sázkař po triumfu Argentiny příležitost ukončil, využil možnost předčasného vyplacení tiketu a i se sníženým výsledným kurzem bral výhru 558.000 korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď