Hokejový obránce Jordán z rodinných důvodů končí angažmá v Chabarovsku

foto Ilustrační foto - Obránce Michal Jordán (na snímku z 25. března 2019).

Moskva - Hokejový obránce Michal Jordán podle ruských médií končí angažmá v Chabarovsku a vrací se do Česka. Bronzový medailista z letošního mistrovství světa hrál v KHL od roku 2016, dres Amuru oblékal šestou sezonu a aktuálně byl i kapitánem týmu.

"Michal Jordan se rozhodl vrátit do České republiky z rodinných důvodů. Jeho manželka nemůže ze zdravotních důvodů s dětmi letět do Chabarovsku. V této těžké chvíli se Michal rozhodl připojit k rodině," uvedl podle webu championat.ru generální ředitel Amuru Roman Kramar s tím, že Jordánova smlouva bude na základě jeho podnětu "v blízké budoucnosti" ukončena.

Odchovanec Zlína je jedním ze čtyř českých hráčů, kteří v této sezoně působili v KHL. Stejně jako na obránce Vladivostoku Libora Šuláka se na něj ale nevztahoval zákaz oblékat dres národního týmu, který výkonný výbor svazu přijal na konci srpna pro hráče nastupující v KHL. Oba totiž podepsali smlouvy v soutěži už před únorovým vojenským útokem Ruska na Ukrajinu. Reprezentovat nemohou Šulákův spoluhráč Rudolf Červený a kapitán Petrohradu Dmitrij Jaškin.

V aktuální sezoně Jordán odehrál v KHL 22 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a přidal devět asistencí. Celkem má na kontě v soutěži včetně play off 303 utkání, v nichž nasbíral 91 bodů.

Před začátkem sezony měla o Jordánovy služby zájem Kometa Brno, nové angažmá bude podle dostupných informací účastník olympijských her v Pchjongčchangu a pěti světových šampionátů řešit až poté, co oficiálně ukončí smlouvu v Chabarovsku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď