EQE SUV – další elektrický model Mercedesu

foto Ilustrační foto -

O poznání kompaktnějším elektromobilem v porovnání třeba s EQS-SUV nebo i sedany EQS a EQE je novinka značky Mercedes-Benz. EQE-SUV totiž na délku měří 4860 milimetrů a na výšku 1686 těchto délkových jednotek.

Vůz se bude dodávat se třemi verzemi pohonu. Základní se označuje 350 + a elektromotor s výkonem 215 kW pohání pouze zadní kola. Verze s pohonem všech kol může mít výkon opět 215 kW nebo 300 kW. V tom případě je název modelu EQE 500 4Matic.

Mercedes sice neuvedl kapacitu použité vysokonapěťové baterie, ale zveřejnil dojezd na jedno nabití. Varianta s pohonem pouze zadních kol může v režimu WLTP zvládnot až 590 kilometrů. V případě „čtyřkolek“. Pak je to maximálně 558 kilometrů.

Baterii lze dobíjet výkonem maximálně 170 kW, díky čemuž lze při stejnosměrném nabíjení za čtvrthodinu získat dojezd na příštích 220 kilometrů.

Verze s pohonem všech kol disponují také speciálním režimem „offroad“. Pokud zákazník zvolí příplatkové vzduchové odpružení, pak je možné například před překonáním nerovností zvýšit světlou výšku až o třicet milimetrů. Stejně tak na přání se dodává systém pro natáčení rovněž zadních kol.

Zajímavostí je, že pokud je auto vybaveno třemi displeji na palubní desce a spolujezdec si na tom před jeho sedadlem přehrává třeba film, kamera v interiéru sleduje oči řidiče. Jestliže pozná, že ho děj na obrazovce zaujal, tak z bezpečnostních důvodů přehrávání zastaví.

Současně je tento nový typ elektromobilu vybaven inteligentní navigací, která umí naplánovat nejrychlejší a nejkomfortnější trasu včetně vhodných zastávek na dobíjení. Navíc spočítá i náklady na dobití baterie.

  Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď