Rune vyřadil v Mnichově Zvereva, Šwiateková v Madridu hrát nebude

foto Dánský tenista Holger Rune na turnaji v Mnichově v utkání 2. kola 27. dubna 2022.

Mnichov/Madrid - Přemožitel Jiřího Lehečky z 1. kola Holger Rune si na antukovém turnaji v Mnichově vyšlápl na domácí hvězdu Alexandera Zvereva. Osmnáctiletý dánský tenista nasazenou jedničku porazil jednoznačně 6:3, 6:2 a postoupil do čtvrtfinále. Světová jednička Iga Šwiateková z Polska se odhlásila z antukového turnaje v Madridu kvůli zranění pravého ramena.

Sedmdesátý hráč žebříčku Rune, jenž dostal coby velký talent světového tenisu od organizátorů volnou kartu do hlavní soutěže, vyřadil světovou trojku Zvereva za 99 minut. Olympijský vítěz z Tokia zatím prožívá spíše rozpačitou sezonu - na úvodním grandslamu v Austrálii vypadl v osmifinále a jeho maximem je postup do finále turnaje v Montpellier, v němž prohrál s Alexandrem Bublikem z Kazachstánu.

Šwiateková se odhlásila z turnaje v Madridu kvůli zranění ramena

Světová jednička Iga Šwiateková se odhlásila z prestižního antukového turnaje v Madridu, který ve čtvrtek odstartuje hlavní soutěží. Informovali o tom pořadatelé na twitteru. Podle WTA se polská tenistka omluvila kvůli zranění pravého ramena.

Šwiateková má za sebou mimořádně vydařené období. Od únorového turnaje v katarském Dauhá vyhrála 23 zápasů v řadě a získala čtyři tituly. Naposledy triumfovala v neděli na antuce ve Stuttgartu.

"Po intenzivních posledních týdnech a vítězství na čtyřech turnajích je čas, abych se postarala o svou ruku, která o sobě dávala vědět už od Miami," uvedla v prohlášení Šwiateková, jež po triumfu v Dauhá ovládla i následující turnaje v Indian Wells a Miami. "Moje tělo potřebuje regeneraci. Dopřeju si trochu času a připravím se na Řím a Paříž," dodala s odkazem na další turnaje s vrcholem na Roland Garros, kde v roce 2000 získala premiérový grandslamový titul.

V Madridu se měla dvacetiletá Polka utkat na úvod s hráčkou z kvalifikace, která se dnes dohrává posledními zápasy. Ve druhém kole mohla Šwiateková narazit na trojnásobnou šampionku Petru Kvitovou, která na španělské antuce triumfovala v letech 2011, 2015 a 2018.

Výsledky tenisových turnajů:

(řazeno podle výše dotace)

Turnaj mužů v Mnichově

(antuka, dotace 597.900 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Tabilo (Chile) - Garín (5-Chile) 6:3, 6:4, Van de Zandschulp (8-Niz.) - Nakashima (USA) 7:6 (7:3), 6:3, Gerasimov (Běl.) - Millman (Austr.) 4:6, 6:2, 6:2.

2. kolo:

Rune (Dán.) - Zverev (1-Něm.) 6:3, 6:2, Basilašvili (4-Gruz.) - Ivaška (Běl.) 3:6, 6:2, 6:4, Kecmanovič (7-Srb.) - Altmaier (Něm.) 6:2, 6:4, Ruusuvuori (Fin.) - Cressy (USA) 6:3, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Jebavý, Molteni (ČR/Arg.) - Florig, Homberg (Něm.) 6:0, 6:2.

 

Turnaj mužů v Estorilu

(antuka, dotace 534.555 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Davidovich (4-Šp.) - Zapata (Šp.) 6:3, 7:6 (7:5), Tiafoe (5-USA) - Borges (Portug.) 7:6 (7:4), 4:6, 6:0, Ramos (6-Šp.) - Kwon Sun-u (Korea) 5:7, 6:1, 6:2, Verdasco (Šp.) - Cuevas (Urug.) 6:2, 6:3.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 5.03.2026 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je čtvrtek 5. března 2026

Očekáváme v 03:00 0°C

Celá předpověď