Češi na Facebooku nejvíce sdíleli zprávu o laboratorním původu koronaviru

foto Muž s mobilním telefonem před logem společnosti Facebook - ilustrační foto.

Praha - Nejvíce sdílenou zprávou na českém Facebooku byl letos příspěvek webu Aeronet o výrobě koronaviru v laboratoři. Zpráva s údajným potvrzením bioložky Soni Pekové měla celkem 41.000 sdílení. Uvedl to web Investigace.cz.

Na druhém místě následují zprávy o očkovaných na JIP v Rakousku a o údajné unikátní metodě českých PCR testů. Na čtvrtém místě je opět zpráva z konspiračního webu Aeronet o tom, že Rada Evropy údajně zakázala povinné očkování.

"Celkem je zřetelně vidět, že v roce 2021 covid převálcoval prakticky jakákoli jiná témata, a to jak v mainstreamových, tak v bulvárních či konspiračních médiích," uvedl datový analytik Investigace.cz Josef Šlerka.

Investigace.cz analyzoval téměř 500.000 zpráv z 63 českých zpravodajských a publicistických webů, a to včetně serverů konspiračních či bulvárních. Přinesl pak analýzu toho, které zprávy byly na Facebooku v roce 2021 nejsdílenější a které vyvolaly nejvíce reakcí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 22.02.2026 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je neděle 22. února 2026

Očekáváme v 03:00 5°C

Celá předpověď