Elektrická Cupra Born vstoupila na český trh

foto Cupra Born

Tuzemské zastoupení španělských značek Seat a Cupra odtajnilo těsně před zahájením pražského veletrhu e-Salon základní cenu prvního základní cenu modelu Born. Ten je vůbec prvním “čistě” elektrickým vozem automobilky sídlící v Barcelomě.

Fotogalerie

Zákazník za tento automobil zaplatí minimálně 984 900 Kč. Born patří po technické stránce do rodiny vozů Volkswagen I.D. Konkrétně jevelmi příbuzným s Volkswagenem ID.3. Společně s ním (a také vozy ID.4., ID.5 a Audi Q4 e-tron) se také vyrábí v německém Cvikově. Přesto se Cupra Born od těchto vozů liší. Například má změněný design přední a zadní části, částečně se liší také interiér a například podvozek je snížený oproti vozu s německým logem o patnáct milimetrů. “Vlastně je to první elektrický hot hatch,” uvedl šéf divize Seat a Cupra společnosti Porsche Česká republika Aleš Novák. K dojmu sportovního vozu přispívají rovněž anatomicky tvarované sedačky vpředu a zadní difuzor.

Cupra Born se bude nabízet se třemi verzemi akumulátorů. Nejlevnější verze má kapacitu 45, prostřední 58 a nejdražší 77 kWh.

Se dvěma posledně zmiňovanými se může za příplatek pojit také paket E- boost, který navyšuje výkon elektromotoru pohánějícího zadní kola z původních 150 na 170 kW.

S největší verzí baterie činí homologovaný dojezd vozu v měřícím cyklu WLTP 540 kilometrů. Akumulátory lze dobíjet výkonem až 120 kW. Podle našich informací by se však měl tento výkon již v příštím roce navýšit až na 170 kW.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď