Jozef Kabaň: Koncept ID. Life předznamenává vzhled budoucích Volkswagenů.

foto Jozef Kabaň vpravo u konceptu ID.Life

Nadčasovost. Tímto slovem nový šéfdesignér značky Volkswagen Jozef Kabaň charakterizuje směr, jakým se bude ubírat při navrhování karosérií a interiérů budoucích osobních vozů největší evropské automnobilky.

První signál v tomto směru vyslal do veřejného prostoru v Mnichově na veletrhu mobility, kde se ve světové premiéře představil koncept ID. Life. Z něho pak bude odvozen budoucí nejmenší elektromobil Volkswagenu, který přijde na trh společně s koncernovými sourozenci Seat a Škoda kolem roku 2025. Už na první pohled zřejm, že design elektrických vozidel v příštích letech bude jiný, než je ten realizovaný na vozech ID.3 a ID.4.

V rozhovoru pro web Autoblog.com  Jozef Kabaň vysvětlil, že tato nadčasovost je podle něho nutná zejména v souvislosti s tím, že vozy budou díky neustále aktualizovanému softwaru neustále nové, takže by bylo škoda, aby design byl zastaralý. K občerstvení chce používat některé jemné prvky. To je stejný přístup, jaký razil například už za svého působení v automobilce Škoda.

Jozef Kabaň také Autoblogu sdělil, že je nepřítelem všeho, co se tváří jako něco jiného. Tudíž už prý značka Volkswagen nebude používat falešné výfuky, falešné dřevo a podobně. “Chceme být autentičtí a používat skutečné materiály,” uzavřel designér.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď