1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem

foto 1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem

Závod Iditarod Trail Invitational je označován jako nejtěžší zimní závod na světě. 1600km na kole nonstop napříč Aljaškou v extrémních mrazech, absolutně bez podpory. Závod, který se jezdí, aby člověk přežil, ne aby vyhrál. Filozofií je minimum podpory pro maximum zážitku.

Pavel Richtr je český extrémní bajker, který se Iditarodu účastnil již dvakrát. Podruhé přitom stihl ještě natočit materiál na film o této akci a své účasti na ní. Neměl s sebou žádnou velkou produkci s kameramany na skútrech a v helikoptérách, měl jen jednu malou odolnou kamerku, kapsy plné baterek, odhodlání a pár instrukcí, jaké záběry jsou potřeba, aby bylo možné z dovezeného materiálu něco vytvořit. Film, zážitky i emoce v něm jsou skutečné a autentické, jako Aljaška samotná.

1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem

Hlavním sponzorem filmu je The North Face, o produkci se postarala H2Omaniaks production a pod režií a střihem je podepsaný Tomáš Mähring. "Než jsem odlétal, dostal jsem od Toma radu - snaž se natáčet všechno. Natáčej, když máš radost, natáčej, když něco zažiješ, natáčej, když budeš něco chtít říct, natáčej, až ti bude totálně nejhůř a nebudeš nato mít vůbec náladu," svěřil se Pavel. 1000 mil (1600km) drsnou Aljaškou zvládl překonat za neuvěřitelných 12 dní 21 hodin a 34 minut a v cíli byl jako čtvrtý.

Online premiéra filmu byla naplánována na 1. 3. 2015 schválně, v tomto datu ve 14:00 Aljašského času (tedy o půlnoci českého) totiž Pavel odstartoval v dalším ročníku, opět na 1000 mil. Sledovat jeho počínání a pohyb na trase je letos poprvé možné online na Pavlově webu. Když se zadaří, krátké aktuality a zprávy přímo z tratě pak můžete sledovat na Pavlově Facebooku. A hlavně, držte palce!

Tomáš Mähring

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 28. září 2021

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď