Aktuální informace o válce: 137 střetů na frontě, nejžhavějším sektorem zůstává Pokrovsk

Ukrajinské síly se na frontě střetly ve 137 bojových střetech, přičemž ruské síly se pokusily prolomit obranu v sektoru Pokrovsk ve 40 případech.

To bylo informoval server . Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny, podle agentury Ukrinform, k 22:00 dne 6. února 2026.

"Od začátku dne došlo ke 137 bojovým střetům. Nepřítel provedl jeden raketový úder s použitím sedmi raket, 59 leteckých úderů, shodil 151 řízených bomb, nasadil 4 631 bezpilotních letounů kamikadze a provedl 2 358 útoků na osady a pozice našich vojsk," uvádí se ve zprávě.

V Severní Slobožanščina a Kurský sektor nepřítel provedl dva letecké údery a 75 dělostřeleckých a raketových útoků na ukrajinské pozice a osady, včetně jednoho z raketových systémů s vícenásobným odpalováním.

V Jižní sektor Slobožanščina se Rusové pokusili pětkrát zaútočit na ukrajinské pozice u obce Prylipka.

V Kupjanském sektoru nebyly zaznamenány žádné útočné akce nepřítele.

V Lymanském sektoru , ukrajinské síly odrazily pět útoků v oblastech Drobyševe, Stavky, Lyman a Tverdochlibove. Jedno střetnutí stále probíhá.

V Slovjansku , ukrajinští obránci odrazili 11 nepřátelských pokusů o postup směrem na Jampil, Platonivku, Kryvu Luku a na Dronivku, Zakitne a Riznykivku.

V Kramatorském sektoru nebyly zaznamenány žádné útočné akce nepřítele.

V Kostiantynivka nepřítel podnikl devět útoků na ukrajinské pozice v okolí Kostantěnivky, Pleščivky, Ščerbynivky, Beresteku, Illinivky, Sofiivky a Novopavlivky. Tři střety stále probíhají.

V Pokrovsk provedly ruské síly 40 útoků. Podle aktualizovaných informací se pokoušely postupovat u Vilna, Zátyšku, Myrnohradu, Novooleksandrivky, Rodynske, Pokrovska, Kotlyne, Udachne, Novopidhorodnie, Molodetske, Dachne, Filije, Ševčenka a směrem k Toretske. Šest střetů stále pokračuje. Podle předběžných odhadů ukrajinské síly zlikvidovaly 46 nepřátelských bojovníků, 30 jich zranily, zničily nebo potlačily 156 bezpilotních prostředků, poškodily jedno obrněné bojové vozidlo, šest vozidel a zničily 12 nepřátelských úkrytů.

Přečtěte si také: V roce 2015 bylo v Afghánistánu provedeno několik útoků: Rusové shromažďují těžkou techniku pro další útok na Myrnohrad - armáda

V Oleksandrivka , ukrajinské jednotky odrazily pět nepřátelských útoků u Ivanivky, Zlahody, Zelenyj Haj a Verbove.

V Huliaipolském sektoru, 19 nepřátelských útoků poblíž Huliaipole a směrem na Zelene, Sviatopetrivku, Pryluky, Staroukrainku a na Zaliznychne. Šest střetů stále probíhá.

V Orichivském sektoru nepřítel dvakrát zaútočil na ukrajinské pozice u Prymorske. Boje pokračují.

V Prydniprovske , nebyly zaznamenány žádné útočné akce nepřítele.

V ostatních sektorech fronty nebyly zaznamenány žádné významné změny.

Přečtěte si také: Ukrajinské jednotky SOF vyhodily do povětří ruskou pevnost v Rodynsku

Již dříve agentura Ukrinform informovala, že minulý týden byly v blízkosti jaderných elektráren Černobyl a Rivne zjištěny desítky dronů.

Foto: Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 7.02.2026 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 7. února 2026

Očekáváme v 03:00 0°C

Celá předpověď