Bílý dům prohlásil, že Trump není překvapen nočním útokem Ruska na Kyjev

Tisková tajemnice Bílého domu Karoline Levittová prohlásila, že prezident Donald Trump nebyl "překvapen" masivním raketovým útokem Ruska a dronů na ukrajinské hlavní město Kyjev v noci na úterý 3. února.

To je podle CNN , informuje Ukrinform.

"Dnes ráno jsem o tom mluvil s prezidentem a jeho reakce byla bohužel nepřekvapivá. Jedná se o dvě země, které již několik let vedou velmi brutální válku, válku, která by nikdy nezačala, kdyby byl prezident stále ve funkci," odpověděla na otázku ohledně nového kola bombardování.

Levittová poznamenala, že plánovaná jednání mezi Ruskem a Ukrajinou budou pokračovat koncem tohoto týdne v Abú Zabí a USA v nich budou hrát roli prostředníka.

Přečtěte si také: Zelenskij: Ukrajina očekává reakci USA na ruské údery na energetickou infrastrukturu

V časných ranních hodinách 3. února ruská armáda masivně zaútočila na Kyjev pomocí bezpilotních letounů a raket různých typů.

Druhé kolo jednání mezi delegacemi Ukrajiny, Spojených států a Ruska bylo plánováno na 1. února, ale bylo odloženo na 4.-5. února.

Foto: Foto: Video screenshot

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 3.02.2026 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 3. února 2026

Očekáváme v 21:00 -1°C

Celá předpověď