Informovala o tom Tisková služba Národní policie , podle agentury Ukrinform.
Jak bylo uvedeno, 30. ledna od 09:30 začaly na elektronické adresy státních orgánů, orgánů místní samosprávy, vzdělávacích institucí, podniků, organizací, bankovních institucí, zábavních podniků a dalších zařízení přicházet hromadné e-maily, které tvrdily, že jejich budovy byly zaminovány.
Od 12:10 policejní jednotky obdržely více než 2 000 oznámení o hrozbě bombového útoku ve Vinnycji, Volyni, Dněpropetrovsku, Doněcku, Zakarpatí, Záporoží, Ivano-Frankovsku a Kyjevě, Kirovohradské, Lvovské, Mykolajivské, Oděské, Poltavské, Rovenské, Sumské, Ternopilské, Charkovské, Chmelnycké, Čerkaské, Černivské a Černihovské oblasti a také ve městě Kyjev.
Národní policie uvedla, že téměř 30 % oznámení již policisté prověřili a žádné hrozby se na těchto místech nepotvrdily.
Kontroly na zbývajících místech probíhají.
Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, 30. ledna byla přijata hlášení o bombových hrozbách na řadě míst v hlavním městě, včetně státních institucí, vzdělávacích zařízení a podniků.










