Uvedl to v krátkém telefonickém rozhovoru s NBC News , informuje agentura Ukrinform.
Trump kritizoval evropské představitele, kteří se brání jeho snahám o získání Grónska, které je podle něj nezbytné pro ochranu národní bezpečnosti USA před vnějšími hrozbami.
"Evropa by se měla soustředit na válku s Ruskem a Ukrajinou, protože, upřímně řečeno, vidíte, kam je to dovedlo. Na to by se Evropa měla soustředit - ne na Grónsko," řekl Trump.
Odmítl se vyjádřit k tomu, zda by k obsazení Grónska použil sílu. Na otázku, zda uskuteční plány na uvalení cel na evropské země, pokud nedojde k dohodě o Grónsku, Trump odpověděl: "Udělám to, na 100 %."
Trump rovněž odmítl názor, že Norsko nemá na udělování Nobelovy ceny za mír žádný vliv a že rozhodnutí je zcela v kompetenci výboru.
"Norsko to zcela kontroluje, navzdory tomu, co říkají. Rádi říkají, že s tím nemají nic společného, ale mají s tím společného úplně všechno," uvedl pro NBC News.
Trump zopakoval svůj dřívější názor ohledně Nobelovy ceny a uvedl, že svým mírovým úsilím zastavil osm válek a zachránil mnoho životů, což je podle něj větší odměna.
"Nobelova cena mě nezajímá," řekl.
Jak informovala agentura Ukrinform. Evropská unie zvažuje zavedení protislužeb na americké zboží. zboží v hodnotě až 93 miliard EUR v reakci na celní hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa související s problematikou Grónska.
Foto: Kancelář prezidenta republiky











