Policie zvyšuje počet hlídek v souvislosti s energetickou nouzí

V souvislosti s mimořádnou situací v energetice policie zvyšuje počet hlídek.

Jak informovala agentura Ukrinform, oznámilo to ukrajinské ministerstvo vnitra na Telegramu .

"V podmínkách energetické nouze pracuje policie v zesíleném režimu. Zejména byl zvýšen počet hlídek ve službě, a to i v noci," uvádí se v prohlášení.

Hlavními úkoly policistů je udržovat veřejný pořádek, předcházet krádežím a dalším trestným činům a odvracet ohrožení osob a objektů kritické infrastruktury. Policie také upozorňuje veřejnost na varování před leteckým poplachem v případech, kdy stacionární varovné systémy nefungují kvůli dlouhodobým výpadkům proudu.

"Zároveň vyzýváme občany, aby v noci nevycházeli ven, pokud to není nezbytně nutné, a aby u sebe vždy nosili doklady totožnosti," uvedlo ministerstvo vnitra.

Ministerstvo rovněž připomnělo, že fotografování nebo filmování provozu systémů protivzdušné obrany, objektů kritické infrastruktury, vojenských objektů, jakož i dalších míst důležitých pro bezpečnost, je přísně zakázáno.

"Špionáž, kolaborace, napomáhání agresorskému státu, stejně jako fotografování nebo filmování a neoprávněné šíření informací o pohybu vojáků, zbraní a techniky může být potrestáno odnětím svobody na tři až patnáct let v závislosti na právní kvalifikaci podle trestního zákoníku Ukrajiny," zdůraznilo ministerstvo.

Read also: Zelensky: Zákaz vycházení rozhodnutí potřebná k zapojení podniků do pomoci lidem

Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, na Ukrajině se zavádějí flexibilní pravidla zákazu vycházení po dobu energetické nouze. Kyjev bude prvním městem, které přijme příslušné rozhodnutí.

Foto: Kyjevská městská vojenská správa

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 18.01.2026 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je neděle 18. ledna 2026

Očekáváme v 21:00 -2°C

Celá předpověď