Podle agentury Ukrinform to bylo hlášeno na Telegram náčelník Charkovské oblastní vojenské správy Oleh Syniehubov.
"Během uplynulého dne zasáhly nepřátelské údery město Charkov a 12 osad v Charkovské oblasti. V důsledku ostřelování byli zabiti tři lidé a 11 jich bylo zraněno," uvádí se v prohlášení.
V Charkově byla zabita 20letá žena, zraněni byli muži ve věku 62, 59 a 53 let a ženy ve věku 18, 52 a 41 let. V obci Ševčenkove byla na dálnici u obce Borivske zabita 50letá žena, u obce Starovirivka byli zraněni 51letý muž a 42letá žena. V obci Zoločiv byla zraněna 50letá žena a 53letý muž.
V obci Prykolotne v obci Vilkhuvatka byl zabit 58letý muž a zraněn 84letý muž.
Podle Syniehubova nepřítel zaútočil v Industriálním, Slobidském a Cholodnohirském okrese Charkova čtyřmi raketami a třemi bezpilotními letouny. V celém regionu ruské síly použily různé typy zbraní, včetně čtyř raket, jedné řízené letecké pumy, deseti bezpilotních letounů Geran-2, čtyř bezpilotních letounů typu Molnija, tří bezpilotních letounů FPV a tří bezpilotních letounů neurčeného typu.
V Charkově byla poškozena zařízení energetické infrastruktury, šest soukromých domů, dvě garáže, dva automobily a administrativní budova.
V Bohoduchovské oblasti byl v obci Zoločiv poškozen soukromý dům a dva automobily.
V Kupjanském okrese byly poškozeny dva soukromé domy v obci Hruškovka, automobil v Mychajlovce, soukromý dům ve Velkém Burluku a dva soukromé domy v Prykolotně.
V Charkovské oblasti byl poškozen vícebytový obytný dům a kulturní zařízení v obci Zalužne.
V Chuhuivském okrese byla poškozena dvě auta v obci Vyrishalnyi a čerpací stanice ve Starém Saltivu.
Hejtman kraje dodal, že tranzitní evakuační centrum v Lozově přijalo za uplynulý den 30 lidí. Od zahájení provozu bylo v centru zaregistrováno celkem 16 792 osob.
Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, 17. ledna ruské síly během dne zasáhly charkovskou čtvrť Industrialnyj a zranily dva lidi.








