Americké zpravodajské služby potvrdily, že tvrzení Kremlu o útoku na Putina jsou falešná

Američtí představitelé národní bezpečnosti zjistili, že Ukrajina při nedávném útoku bezpilotním letounem neútočila na ruského vůdce Vladimira Putina ani na žádné z jeho sídel.

Podle agentury Ukrinform, The Wall Street Journal s odvoláním na úředníka.

Tento závěr je podpořen hodnocením z Ústřední zpravodajské služby , která zjistila, že nedošlo k žádným pokusům o útok na Putina nebo jeho rezidenci.

Přečtěte si také: "V roce 2015 se uskutečnil první pokus o útok na Rusko: Trosky dronu, které ukázalo Rusko, nemohou sloužit jako důkaz "útoku na Putinovo sídlo" - CCD

Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, stálý představitel USA při NATO Matthew Whitaker vyjádřil pochybnosti o tvrzení Moskvy o tom, že na její území byl proveden údajného útoku ukrajinského dronu na Putinovu rezidenci. a uvedl, že věří pouze americkým zpravodajským službám. Prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že informace o úderech na Putinovu rezidenci Valdaj je podvrh vymyšlený Ruskem, aby zmařil úspěšná jednání o ukončení války.

Ukrajinská služba zahraniční rozvědky uvedla, že od 29. prosince Rusko provádí informační operaci s cílem podkopat dohody dosažené mezi prezidenty Ukrajiny a Spojených států. . Podle rozvědky bude Rusko dále využívat téma "útoku na Valdaj" k ospravedlnění posílení své vyjednávací pozice, budoucích kombinovaných úderů proti Ukrajině během novoročních svátků a k diskreditaci ukrajinského vedení.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Další zprávy

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.01.2026 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 1. ledna 2026

Očekáváme v 09:00 0°C

Celá předpověď