Místopředseda ukrajinské vlády pro obnovu a ministr pro rozvoj obcí a území Oleksij Kuleba to uvedl ve svém příspěvku na webu Telegramu , informuje agentura Ukrinform.
"Přístavy v Oděské oblasti byly po celou noc pod nepřetržitými údery nepřítele. V důsledku zásahů dronů byly poškozeny obilné elevátory, sklady civilních podniků, bárka a plavidla plující pod vlajkami Slovenska a Pálavské republiky. Záchranáři hasí požáry v místech dopadů. Pracovníci přístavu pokračují ve vyhodnocování škod," uvádí se v prohlášení.
Kuleba poznamenal, že byly zaznamenány částečné výpadky elektřiny, na jejichž obnovení pracují opravářské čety.
Kromě toho ruské drony zaútočily na terminál v Mykolajivské oblasti. Poškozeno bylo plavidlo plující pod vlajkou Libérie. Nedošlo k žádným obětem a probíhají obnovovací práce.
Údery dronů způsobily škody také na Lvovské železnici ve stanici Kovel. Byla poškozena lokomotiva a nákladní vagon a tlaková vlna rozbila okna v dílně lokomotivního depa. Pracovníci společnosti Ukrzaliznytsia odstraňují následky útoku.
Dne 25. prosince zaútočily ruské bezpilotní letouny na přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti, přičemž jedna osoba zemřela a dvě další byly zraněny.












