V televizním vysílání to uvedl mluvčí Jižních obranných sil Vladyslav Vološin, informuje zpravodaj Ukrinformu.
"Za uplynulý den, včetně samotného Huliaipole, došlo k asi dvěma desítkám bojových střetů. To je poměrně vysoká úroveň nepřátelské aktivity," poznamenal Vološin.
Podle něj se nepřítel snaží proniknout přímo do města a získat oporu na jeho okraji.
"Nepřítel se snaží proniknout do centra města, jeho útočné skupiny se pokoušejí proniknout do samotného města. Nepřítel se také pokouší přesunout skupiny na předměstí, aby se zakopaly," řekl Vološin.
Vološyn zdůraznil, že Obranné síly Ukrajiny zasazují odvetné údery a ničí nepřátelské jednotky. "Ostré boje o město pokračují," řekl.
Poznamenal, že navzdory těžkým ztrátám se nepřítel snaží postoupit co nejdále v rámci osady.
"Úkolem nepřítele je především i přes takové ztráty postoupit co nejvíce a zmocnit se co nejvíce čtvrtí, ulic a budov v této osadě," vysvětlil Vološin.
Hovořil také o složité situaci u osad Dobropillia, Pryluky a Varvarivka, které se nacházejí na logistické trase z Pokrovské oblasti Dněpropetrovské oblasti do Huliaipole.
"V současné době probíhají velmi tvrdé boje i o tyto osady. Nepřítel se snaží přiblížit a také vstoupit do okrajových částí těchto osad," zdůraznil.
Podle něj zůstává bojová aktivita nepřítele v této oblasti každodenní.
"Každý den provádějí infiltrační akce. Právě teď je v blízkosti těchto osad velmi horko," uzavřel Vološin.
Jak informovala agentura Ukrinform, během uplynulého dne, 24. prosince, se na Huliaipole směrem k. útočníci 21krát zaútočili na pozice ukrajinských obránců. poblíž osad Solodke a Huliaipole.










