Prezident Volodymyr Zelenskyj to uvedl v odpovědi na otázku, zda by Ukrajina byla schopna v případě příměří financovat ozbrojené síly této velikosti sama, informuje agentura Ukrinform.
"Ne, nejsme toho schopni - nemáme dostatek finančních prostředků. Proto vedu tento dialog s vedoucími představiteli, protože částečné financování naší armády ze strany partnerů vnímám jako bezpečnostní záruku pro nás. Ozbrojené síly Ukrajiny jsou především bezpečnostní zárukou číslo jedna," řekl Zelenskyj.
Zdůraznil, že Ukrajina bude potřebovat čas na stabilizaci své poválečné ekonomiky, aby dosáhla schopnosti plně samostatně financovat své ozbrojené síly.
"Prozatím potřebujeme podporu našich partnerů," dodal prezident.
Jak informovala agentura Ukrinform, podle návrhu možné mírové dohody by byl početní stav ozbrojených sil Ukrajiny stanoven na 800 000 osob.










