Rusové zasáhli centrum Chersonu, poškodili obytné budovy a kritickou infrastrukturu

Ruské síly v pátek ráno ostřelovaly dělostřelectvem centrum Chersonu a poškodily obytné budovy a kritickou infrastrukturu.

Podle agentury Ukrinform to bylo hlášeno na Telegram Oleksandr Prokudin, náčelník Chersonské oblastní vojenské správy, který zveřejnil video ukazující následky ostřelování.

"Brzy ráno ostřelovali ruští útočníci centrum Chersonu. Nepřítel použil dělostřelectvo proti obytným budovám. V důsledku četných zásahů byla v domech vytlučena okna, poškozeny fasády a střechy. Zničena byla také kritická infrastruktura," uvedl Prokudin.

Podle něj nedošlo k žádným zraněním mezi místními obyvateli.

Přečtěte si také: Ruské údery zasáhly 12 osad v Charkovské oblasti, jeden člověk zemřel a sedm bylo zraněno

Jak informovala agentura Ukrinform, 18. prosince byli v Chersonské oblasti v důsledku ruských úderů zabiti dva lidé a 12 dalších bylo zraněno.

Foto: Generální prokuratura Ukrajiny

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.12.2025 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pátek 19. prosince 2025

Očekáváme v 14:00 3°C

Celá předpověď