Papež: Plán návštěvy Ukrajiny je připraven, ale je obtížné ho realizovat

Vatikán připravil plán návštěvy papeže Lva XIV. na Ukrajině, její uskutečnění je však v současné době z bezpečnostních důvodů obtížné.

Pontifik to řekl během soukromé audience, informuje agentura Ukrinform s odvoláním na ANSA .

"Bylo by dobré jet do Kyjeva. Plán návštěvy je již připraven, ale je obtížné ho realizovat," řekl.

Papež upřesnil, že obtíže souvisejí s bezpečnostními otázkami, a dodal, že Vatikán již dokončil fázi koordinace případné návštěvy Ukrajiny.

Vyjádřil také naději, že všechny strany vyvinou úsilí k dosažení "spravedlivého a trvalého míru" na Ukrajině, a vyzval italské diplomaty, aby k tomuto cíli přispěli.

Papež uvedl, že doufá v návštěvu Ukrajiny, ale konkrétní datum neuvedl.

Přečtěte si také: Stefanchuk se ve Vatikánu setkal s papežem

Papež Lev XIV. přijal 9. prosince ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Během audience hovořili o válce na Ukrajině a Zelenskij pozval pontifika na návštěvu Ukrajiny s tím, že taková návštěva "bude silným signálem podpory pro náš lid".

Foto: Zdeněk Zelenskyj: Zdeněk Zelenskij: Vatikánské sdělovací prostředky

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 15.12.2025 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 15. prosince 2025

Očekáváme v 09:00 1°C

Celá předpověď