Informovala o tom vojenská skupina "Východ" na webu Facebooku , podle agentury Ukrinform.
"Ve směru na Slovjansk zůstává situace v oblasti Siversku napjatá. Zároveň nejsou pravdivá prohlášení o tom, že nepřítel nastolil kontrolu nad městem," poznamenala armáda.
S využitím povětrnostních podmínek se Rusové snaží proniknout do města v malých útočných skupinách. Obranné síly ničí útočníky ve městě a na jeho předměstí.
Stejně tak ruské pokusy o vyvěšení vlajek ve městě za účelem vytvoření propagandistického obrazu končí ztrátami. Dělostřelecké jednotky a úderné bezpilotní letouny ukrajinských obranných sil jsou využívány k palebným škodám.
Jednotky obranných sil v oblasti odpovědnosti vojenské skupiny "Východ" odrazily za poslední den 84 ruských útoků.
Na Pokrovském směru zastavili ukrajinští obránci 48 útoků v oblastech Šachove, Ivanivka, Červonij Lyman, Myrnohrad, Hryšyne, Pokrovsk, Kotlyne, Udachne, Moloděck, Dachne, Filija a ve směru Novopidhorodne a Novopavlivka.
Podle předběžných údajů bylo na tomto směru zneškodněno 122 útočníků, z toho 87 neodvolatelně. Kromě toho ukrajinští vojáci zničili dva automobily, šest motocyklů, dva pozemní robotické komplexy, sedm bezpilotních prostředků, tři jednotky speciální techniky, dva úkryty pro personál a 13 úkrytů pro nepřátelský personál.
Obrana Pokrovska pokračuje, ukrajinské jednotky kontrolují téměř 13 kilometrů čtverečních na severu města. Pokračují pátrací a útočné operace a likvidace útočníků v městských oblastech.
Situace v oblasti Myrnohradu zůstává složitá. Ukrajinská jednotky nadále plní zadané úkoly a drží své pozice.
Nepřítel provádí intenzivní útočné operace, snaží se proniknout a získat opěrný bod na jihovýchodním okraji města. Obranné síly ničí ruské útočné skupiny všemi dostupnými prostředky.
Organizují se další logistické trasy do Pokrovska a Myrnohradu, aby bylo zajištěno nepřetržité zásobování obranných sil vším potřebným a včasná evakuace.
Celkově v prostoru odpovědnosti Východního operačního velitelství nepřítel nadále utrpěl nejtěžší ztráty - za uplynulý den 372 útočníků.
Zničeno bylo také 827 bezpilotních letounů různých typů a 49 jednotek dalších zbraní a vybavení.
Za uplynulý den bylo zasaženo 31 ruských posádek bezpilotních letounů.
Raketové síly a dělostřelecké jednotky provedly 1 118 palebných akcí.
Jak informovala agentura Ukrinform, v určité fázi podzimu v Pokrovsku nezůstali žádní ukrajinští vojáci, ale od 15. listopadu se ukrajinským obranným silám podařilo převzít kontrolu nad zhruba 13 kilometry čtverečními v Pokrovsku. , uvedl vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandr Syrskij.
Podle něj obranné síly nadále podporují severní část města přibližně podél železniční trati. Kromě toho kontrolují asi 54 kilometrů západně od Pokrovska.
Foto: Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny













