Školy v Oděse zítra přejdou na hybridní formát kvůli poškození energetických zařízení

Kvůli poškození energetických zařízení způsobenému útoky ruských dronů budou zítra v Oděse jezdit sociální autobusy a školy přejdou na kombinovanou formu výuky.

Podle zpravodaje Ukrinformu to v televizi oznámil vedoucí Oděské oblastní státní správy Oleh Kipper.

"Bylo přijato rozhodnutí, že některé školy zítra přejdou na kombinovanou formu výuky. Ty, které mají generátory, a to má většina škol, budou nadále fungovat offline (pozn. red.). Jinými slovy, rozhodnutí bude na ředitelích škol. Tam, kde to bude nutné, přejdou školy na distanční formu výuky (pozn. redakce), ale většina škol zůstane otevřená," řekl.

Přečtěte si také: Útok v Rusku Oděsa zasáhlo energetická zařízení pomocí bezpilotních letounů

Podle úředníka budou ve městě spuštěny také sociální autobusy.

Jak bylo oznámeno, v důsledku ruského útoku, je několik okresů Oděsy bez elektřiny. , a dochází k přerušení provozu elektrické dopravy.

Photo: Unsplash

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.11.2025 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 25. listopadu 2025

Očekáváme v 03:00 0°C

Celá předpověď