Informovala o tom agentura Suspilne , jehož zpravodaj hovořil se sousedy zesnulé rodiny.
Dva muži, dvě ženy a asi osmileté děvčátko byli vysídlené osoby z Ukrajinky. Bydleli ve sklepě dvoupatrové budovy a během deště byli doma.
Sousedka Vira řekla, že rodina se tu usadila asi před rokem: "Pět lidí, jsou to velmi slušní lidé..." "Všichni jsme se tu usadili. Všechno jim vyhovovalo, protože měli kotel, pračku, kuchyň, teplou a studenou vodu." V domě se nacházel i byt, který byl v roce 1937 obydlen.
Podle ženy nemohli otevřít dveře, protože byly zaseknuté. Soused Victor řekl, že voda stoupla asi o čtyři metry za 15 minut.
"Bylo to velmi rychlé... Jako kdyby se protrhla přehrada nebo tak něco... Nejhlubší byla asi 5,5 nebo 6 metrů."
Záchranáři našli oběti ve sklepě, když z něj odčerpávali vodu. Podle místních obyvatel voda vystoupala až na úroveň druhého patra budovy.
Dne 30. září spadly v Oděse za sedm hodin téměř dvouměsíční srážky. V důsledku prudkého lijáku zemřelo deset lidí.
Katastrofa způsobila vážné škody na infrastruktuře města. Byla zaplavena řada ulic a dvě čerpací stanice odpadních vod.
Podle předběžných údajů bylo ve všech okresech Oděsy zaplaveno 286 soukromých domů a 384 bytových domů, uvedl starosta Oděsy Hennadij Truchanov.
Podle něj byl nejvíce postižen Kyjevský okres, kde bylo poškozeno 185 soukromých domů.
Jak informovala agentura Ukrinform, 2. říjen byl v Oděse vyhlášen dnem smutku kvůli obětem na životech způsobených nepřízní počasí.
Fotografie Ukrinformu si můžete zakoupit zde .