Jak informovala agentura Ukrinform, Vzdušné síly Ozbrojených sil Ukrajiny o tom informovaly dne Telegramu .
Od 20:30 v úterý 30. září vypustil nepřítel 49 útočných bezpilotních letounů - včetně Shahed, Geran a dalších typů - z různých směrů: (Rusko), Chauda (dočasně okupovaný Krym), jakož i jednu protilodní raketu Oniks (odpálenou z Krymu) a čtyři balistické rakety Iskander-M/KN-23 (odpálené z ruské Orlovské oblasti).
Vzdušnému útoku čelilo ukrajinské letectvo, týmy elektronického boje, bezpilotní systémy a mobilní palebné skupiny obranných sil.
Podle předběžných údajů bylo ve středu 1. října v 9:30 nad severními, východními a středními oblastmi Ukrajiny sestřeleno nebo potlačeno 44 bezpilotních letounů.
Bylo zaznamenáno pět raketových a dronových úderů na šesti místech.
Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, počet zraněných v Dněpru po útoku ruského dronu v úterý 30. září vzrostl na 31, přičemž byla potvrzena jedna smrtelná oběť.
Fotografie Ukrinformu jsou k dispozici ke koupi zde