Rusko se zaměřilo na klíčové ukrajinské železniční uzly - generální ředitel společnosti Ukrzaliznytsia

Od července Rusko zahájilo vlnu masivních útoků na ukrajinskou železniční infrastrukturu a zaměřilo se na klíčové křižovatky.

Uvádí se to ve zprávě v komentáři pro Ukrinform Oleksandr Pertsovskyi, generální ředitel společnosti JSC Ukrzaliznytsia .

"Drony Shahed masivně útočí na naše klíčové stanice. Příkladem jsou útoky na stanice Lozova, Synelnykove a Koziatyn. V podstatě útočí na uzlové stanice po celé zemi," zdůraznil Pertsovskyi.

Poznamenal, že se jedná o komplexní útoky, jejichž cílem jsou elektrické stanice, lokomotivní depa a terminály pro cestující. "Nepřítel útočí způsobem, který v podstatě směřuje ke zničení uzlu," dodal.

Pertsovskyi rovněž vyzdvihl hrdinství Ukrzaliznytsia zaměstnanců, kteří navzdory opakovaným útokům vyjíždějí a obnovují infrastrukturu. "I když jsou napadeny klíčové uzlové stanice, vlaky nerušíme. Najdeme způsoby, jak upravit jízdní řády, ale vždy je necháme jezdit. Ukrajinci si toho všímají a děkují železničářům za jejich odolnost," uvedl generální ředitel.

Přečtěte si také: "Železniční doprava je pro nás velmi důležitá: Generální štáb: Výbuch munice ve vlaku způsobil na železnici v Kyjevské oblasti

Jak informovala agentura Ukrinform, v noci na 28. srpna provedly ruské síly cílený úder na civilní kolejová vozidla pro přepravu osob.

Foto: facebook.com/oleksandr.pertsovskyi

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Další zprávy

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 15.09.2025 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 15. září 2025

Očekáváme v 17:00 20°C

Celá předpověď