Oznámil to na Facebooku po rozsáhlém setkání věnovaném rozvoji této oblasti, informuje Ukrinform.
"Vytváříme vrstevnatý systém pro boj s nepřáteli. Shaheds a Gerans . Naším společným úkolem je vytvořit více posádek, vycvičit více operátorů stíhaček a vybavit je účinnějšími údernými systémy a radary," zdůraznil vrchní velitel.
Syrskij zhodnotil zprávy o účinnosti jednotek záchytných bezpilotních letounů, současných a budoucích dodávkách různých typů bezpilotních letounů, zlepšeních v boji proti úderným a průzkumným bezpilotním letounům a existujících problémech s návrhy na jejich řešení.
Zdůraznil, že protivzdušná obrana je prioritou pro stát, ozbrojené síly i pro něj osobně jako vrchního velitele, "protože účinnost našeho 'protiletadlového' systému a spolehlivost protiraketové obrany určuje bezpečnost ukrajinského týlu".
"Proto pokračujeme ve výběru personálu pro posádky stíhačů bezpilotních letounů a formujeme nové pravidelné jednotky," dodal.
V návaznosti na jednání vydal Syrskyj úkoly k odstranění nedostatků a posílení práce v oblasti záchytných UAV.
Poděkoval silám protivzdušné obrany za jejich profesionální práci, dobrovolníkům "za jejich významný přínos k vývoji a zavádění inovací pro účinný boj proti ruskému leteckému terorismu" a všem, kteří pomáhají armádě rozvíjet schopnosti obrany proti ruskému leteckému terorismu. Shaheds , vyvíjet příslušné technologie a školit operátory.
"Je důležité, aby jednota Ukrajinců i nadále podporovala naše bojové operace," zdůraznil Syrskij.
Jak bylo oznámeno, Syrskij rovněž jednal o situaci na frontě a potřebách ozbrojených sil Ukrajiny s náčelníkem generálního štábu francouzských ozbrojených sil generálem Fabienem Mandonem.
Foto: Mandon: vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny