Soul oznámil dohodu o propuštění Jihokorejců zadržených imigračními úřady v USA

foto Továrna jihokorejské automobilky Hyundai Motor ve městě Ellabell americkém státě Georgia, 26. března 2025.

Soul - Jižní Korea se dohodla se Spojenými státy na propuštění stovek Jihokorejců, které zadržely americké imigrační úřady v závodě jihokorejských společností Hyundai Motor a LG Energy Solution ve státě Georgia. Informovala o tom dnes podle médií kancelář jihokorejského prezidenta. Dodala, že po dokončení administrativních procedur bude vysláno letadlo, které Jihokorejce dopraví zpět do jejich země.

"Jednání o propuštění zadržených pracovníků byla završena," uvedla podle serveru CNN prezidentská kancelář. "Zbývají však některé administrativní procedury. Jakmile budou dokončeny, letadlo dopraví naše občany zpět," dodala.

Jihokorejský ministr zahraničí Čo Te-jul v sobotu uvedl, že při razii bylo zadrženo více než 300 Jihokorejců. Celkově podle CNN americké imigrační úřady v továrně zadržely 475 osob.

Čtvrteční razie se zaměřila na staveniště společného podniku na výrobu baterií jihokorejského výrobce baterií LG Energy Solution (LGES) a společnosti Hyundai Motor s názvem HL-GA Battery Company, který by měl zahájit provoz na konci tohoto roku.

Americká vláda prosazuje tvrdý postup proti migrantům a snaží se navýšit počet deportací ze Spojených států. Zásadní zpřísnění migrační politiky bylo jedním z hlavních předvolebních slibů prezidenta Donalda Trumpa, který tvrdil, že podnikne největší deportační kampaň v americké historii.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 7.09.2025 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 7. září 2025

Očekáváme v 14:00 21°C

Celá předpověď