Bezpilotní systémy zničily v září čtyři ruské systémy protivzdušné obrany

Od začátku měsíce jednotky bezpilotních systémů ukrajinských ozbrojených sil zničily čtyři nepřátelské systémy protivzdušné obrany a poškodily přibližně desítku dalších.

Podle agentury Ukrinform to v televizi oznámila Olha Meliošyna, mluvčí sil bezpilotních systémů ukrajinské armády.

"K dnešnímu dni byla v září zničena čtyři zařízení [ruské systémy protivzdušné obrany] a asi 11 jich bylo zasaženo," uvedla.

Meliošyna rovněž informovala, že v srpnu bylo zasaženo nebo zničeno 33 nepřátelských protiletadlových raketových systémů, raketových systémů s vícenásobným odpalováním nebo protiletadlových zařízení.

Podle ní to výrazně oslabuje obranyschopnost ruských okupantů.

Mluvčí zdůraznila, že účinnost SBS se zvyšuje. Průměrný počet cílů zasažených jednotkami denně je přibližně 800 až 900.

"Vše závisí na dni a povětrnostních podmínkách, ale hovoříme přibližně o 800 jednotkách, a to zahrnuje nejen personál, ale i různé objekty: zařízení, odpalovací stanoviště dronů a logistická centra nepřítele," upřesnila Meliošyna.

Přečtěte si také: "Meteorologická služba je v současné době v provozu: Ruský útok v Záporoží poškodil více než 80 budov

Dodala, že jen v září SBS zasáhla více než 2 000 ruských vojáků.

Jak uvádí . informovala agentura Ukrinform , v srpnu operátoři 412. pluku Nemesis SBS zničili tři ruské systémy protivzdušné obrany v hodnotě 80-90 milionů dolarů.

Ilustrační foto: Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Další zprávy

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 20.09.2025 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je sobota 20. září 2025

Očekáváme v 09:00 22°C

Celá předpověď