Rusové během 24 hodin ostřelovali téměř 40 osad v Chersonské oblasti

V Chersonské oblasti zaútočily ruské jednotky za posledních 24 hodin bezpilotními letouny a dělostřelectvem na přibližně 40 osad včetně regionálního centra.

Podle agentury Ukrinform o tom informoval náčelník Chersonské oblastní vojenské správy Oleksandr Prokudin. Telegram .

"Během uplynulého dne se v těchto městech: Antonivka, Sadové, Příčniprovské, Komyšany, Bláhovišťské, Bílozerka, Dněprovské, Veletenské, Kizomyš, Rozlyv, Stanislav, Oleksandrivka, Sofiivka, Široká Balka, Inhulec, Poniativka, Mykilské, Beryslav, Zmiivka, Tomaryne, Zolota Balka, Mylove, Kačkarivka, Dudčany, Osokorivka, Kostyrka, Burhunka, Virivka, Lvove, Mykolaivka, Odradokamianka, Olhivka, Novoraisk, Červonij Majak, Kozatske, Vesele a město Cherson byly napadeny bezpilotními letadly, letectvem a dělostřelectvem," uvádí se v prohlášení.

Uvádí se, že ruská armáda zasáhla kritickou a sociální infrastrukturu a obytné oblasti sídel regionu, přičemž poškodila zejména čtyři soukromé domy. Okupanti se rovněž zaměřili na území zemědělského podniku.

V ranních hodinách 21. září Ruská vojska zaútočila bezpilotním letounem na obyvatele obce Suchanov v okrese Beryslav. V důsledku shození výbušniny z dronu utrpěl 54letý muž zranění způsobené výbuchem miny a střepinová zranění hlavy.

Přečtěte si také: V důsledku výbuchu dronu z dronu se zranil muž, který se ocitl v bezvědomí: Počet ruských obětí války na Ukrajině se za poslední den zvýšil o 1 010 osob

Oběť byla převezena do nemocnice k lékařské pomoci.

Jak bylo oznámeno, 19. září byl v důsledku ruské agrese v Chersonské oblasti během 24 hodin zabit jeden člověk a čtyři další byli zraněni.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Další zprávy

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 21.09.2025 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je neděle 21. září 2025

Očekáváme v 09:00 21°C

Celá předpověď