Každým rokem levnější energie? I takový dodavatel plynu existuje

foto

Když přijde na výběr dodavatele plynu, je potřeba vzít v potaz celou řadu faktorů. Každého ale přece jenom nejvíce zajímá právě cena. Je to logické. Co kdyby ale existovala společnost, která vám dodá potřebnou kvalitu v obojím?

V roce 2023 jsou ceny energií zastropované vládou. Přestože situace v předchozím roce vypadala všelijak, právě v tom letošním se ceny začínají stabilizovat. Horská dráha se nekoná a někteří dodavatelé jdou dokonce s cenami ještě níž. To však nemění nic na tom, že se na trhu objevují i takové společnosti, které zastropované ceny zneužívají. A přitom umožnit svým zákazníkům snížení plateb by mělo být běžnou věcí.

Platit nízkou cenu, která ještě klesá?

Není to žádná utopie. Dodavatel plynu SPP přišel na začátku jara s produktem, který umožňuje platit za plyn nižší cenu, než kterou nastavila vláda ve svém prohlášení. To by možná samo o sobě nebylo tak překvapující. Obrovská výhoda ale spočívá v něčem jiném – SPP vám totiž každý rok cenu bude ještě snižovat.

Všechny částky navíc budete znát dopředu. Jedná se o skvělý způsob, jak si naplánovat výdaje. A to dokonce na měsíce dopředu. Doby, kdy jste se báli otevřít obálku s vyúčtováním, se tak mohou poroučet do propadliště dějin.

U SPP navíc můžete vše zrušit i 15 dní po první dodávce. Skvělá příležitost pro nerozhodné. A také bezpečná.

Na výběr dodavatele plynu si dejte čas

Není nic horšího než uspěchané rozhodnutí. V energiích to platí dvojnásob. Zavázat se k produktu, o kterém toho moc nevíte, nezní jako ideální začátek. Místo toho si udělejte čas na prostudování podmínek. K tomu se vám může hodit následující checklist:

  • Kolik má dodavatel zákazníků?
  • Jak můžu odstoupit od smlouvy?
  • Má dodavatel aplikaci, ve které lze všechno vyřídit?
  • Jak přehledné jsou podmínky?
  • Co všechno nabízí zákaznický servis?
  • Jak probíhá přepis smlouvy?
  • Nehrozí mi sankce za přechod k novému dodavateli?

Před podpisem si tyto otázky projděte a zodpovězte. Jakmile se v některém bodě nevyznáte, něco je špatně. Podmínky by měly být v dnešní době srozumitelné a transparentní. To je první krok ke kvalitní spolupráci. Spolehlivý dodavatel plynu by vám měl navíc vytvořit nabídku šitou na míru. Každý čerpá energie jiným způsobem, a to byste vždy měli zohlednit.

Samotná cena je samozřejmě to hlavní. Spočítejte si svou možnou úsporu na kalkulačce. Ať už u dodavatele energie, kterého jste si vyhlédli, nebo na některém z internetových srovnávačů. Srovnání cen plynu jsou dostupná na pár kliknutí.

Platit vysoké částky za plyn není nový standard. Pokud se vám zálohy nedaří srazit, přišel čas se poohlédnout jinde. Možnosti existují, tak hodně štěstí s výběrem!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď