Zástupci FAČR se na Pelého pohřeb do Brazílie nevypraví, zaslali kondolence

foto Portrét zesnulého fotbalisty Pelého na budově v brazilském Sao Paulu, 29. prosince 2022.

Praha - Zástupci Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se na úterní pohřeb legendárního Brazilce Pelého do Santosu nevypraví, zaslali kondolence. Trojnásobný mistr světa zemřel ve čtvrtek v 82 letech.

"Na pohřeb se zástupce FAČR nevypraví, ale již jsme odeslali kondolence brazilskému svazu (CFB), FIFA (Mezinárodní fotbalová federace) a CONMEBOLu (Jihoamerická fotbalová konfederace)," uvedl pro ČTK tiskový mluvčí FAČR Petr Halaburda.

FAČR po zprávě o úmrtí trojnásobného mistra světa vyjádřila soustrast rodině, přátelům i všem obdivovatelům jednoho z nejlepších hráčů historie. Předseda svazu Petr Fousek označil úmrtí Pelého za smutný okamžik pro fotbal. Na svazovém webu uvedl, že slavný brazilský hráč byl pro mnoho generací nepřekonatelnou legendou. Podle reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého ztratil fotbal svůj symbol.

Místo posledního odpočinku Pelého se stejně jako rekordy tohoto legendárního brazilského fotbalisty dostalo do Guinessovy knihy rekordů. Jediný trojnásobný mistr světa fotbalové historie bude v úterý pohřben v Santosu v devátém patře vertikálního hřbitova Memorial Necrópole Ecumenica, oficiálně nejvyššího hřbitova na světě.

Z Pelého krypty je symbolicky výhled na Estádio Urbano Caldeira, stadion klubu FC Santos. Jeho dres fenomenální kanonýr oblékal v letech 1956 a 1974 a vstřelil v něm většinu ze svých 1281 gólů. Za reprezentaci odehrál 92 zápasů a zaznamenal 77 branek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď