Brazílie vyhlásila po úmrtí Pelého tři dny státního smutku, pohřeb bude v úterý

foto Nástěnná malba s podobiznou fotbalové legendy Pelého před stadionem Vila Belmiro v brazilském Santosu, 29. prosince 2022.

Brasília - Brazilská vláda vyhlásila kvůli úmrtí fotbalové legendy Pelého tři dny státního smutku. Informuje o tom agentura Reuters. Svůj zármutek ze smrti dvaaosmdesátiletého fotbalisty vyjádřili stávající prezident Jair Bolsonaro i zvolený prezident Luiz Inácio Lula da Silva, který se ujme úřadu v neděli. Fotbalista bude pohřben ve městě Santos v úterý.

Rakev s ostatky světoznámého fotbalisty bude v pondělí vystavena na 24 hodin na stadionu klubu FC Santos, za který Pelé hrál v letech 1956 až 1974. V úterý se uskuteční ze stadionu smuteční průvod ulicemi města a Pelé bude pohřben na místním hřbitově. Průvod má projít i kolem domu Pelého matky.

Vláda končícího prezidenta Jaira Bolsonara vyhlásila kvůli úmrtí nejznámějšího brazilského fotbalisty tři dny státního smutku. Prezident Bolsonaro označil Pelého za jednoho z největších sportovců všech dob a "velkého občana a vlastence". "Jen málokterý Brazilec vynesl jméno naší země tak vysoko, jako on (Pelé)," uvedl Bolsonarův nástupce Lula.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď